4.2.10

ağlamak güzeldir


Bugün inanılmaz tatmin oldum ve dolayısıyla mutluyum. Tatil boyunca görüşemediğim arkadaşlarımla buluştuk ve uzun zamandır gerçekleştirmek istediğim birşeyi bugün yapıverdik: Fal baktırdık!

BigLion ve Charlotte'ın falları kendine -ne bu böyle, canı cehenneme gibi oldu, kasıtlı değil canım- ama ben çok şaşırdım, sevindim, ne bileyim, garip duygular işte...

Kadın, oturur oturmaz çok ama çok pozitif enerjim olduğunu, utangaç, dengeli, hatta etrafındaki insanları da dengeleyebilen, sezgileri çok kuvvetli, olgun biri olduğumu söyleyince sevgili blogger'ın dumura uğradı, arkadaşların tipimin aldığı şekil hakkındaki yorumunu duymamalısın hatta. Ohmaygudnıs! Gerçekti bunlar! Bu aralar hayatımın değişimini geçirmek üzere olduğumu, şimdiki sıkıntılarımın çok yakında geçeceğini, gömleğimi sıyırıp atacağımı ve mutlu günlerin beni beklediğini söyledikçe gözlerim faltaşına döndü tabi. Anlatmıştım sana şu sıralardaki buhranlarımı, takip ettin dimi?!

Geçmişimin çoğunu ve karakterimi bildi, şimdiyi ise pek bilemedi veya lise 2 diyodu hani daha sene sonuna kadar süre var, belki de gerçekleşeceklerdir, ama mümkünse gerçekleşmesinlerdir, hiç gerek yok böyle ekşınlara. Bakalım geleceğime, oh oh yurtdışı var dedi, oh oh üniversiteyi de kazanıyomuşum, bazı şeyler de olacağına varıyomuş, iyiymiş bi bakıma ya, ne diyeyim. Ama onun söylediği ve benim de bildiğim gibi, ÇA-LIŞ-MA-LI-YIM!

Ama bi hüsran çöktü üstüme, ilginçtir, hevesli olan ve ilk baktıran bendim, ağlamayan da bendim, galiba şimdi ağlamayı düşünüyorum, olur mu olur. Daha çok endişelendim aslında geleceğim için, kadın da dedi zaten, endişelenmemelisin bu kadar diye ama nafile, sorunum var ya kafadan, yapmamam gerekenin üstüne gidiyorum iyice.

Bütün bunlar olmadan önce, ben erken gittiğim için biraz, dolaştım, kitaplara baktım filan, bi de TOEFL kitabı aldım. Çünkü beeeen....27 Şubat'taaaa.....TOEFL'a giriyorum! Gerekli yurtdışı için malum, 2 senelik gerçerliliği var ama ben bu sene kendimi denemek istedim. Eksiklerimi göreyim ki gelecek sene girdiğimde morarıp kalmıyım. Ama kitabı inceledim az önce, tırstım hee, hani kendime güveniyorum da... aslına bakarsan yani, hımm...girmesem mi? 185 Doları bayıldıktan sonra mı?! Öf aman.

Dönesimiz vardı eve, işte gezintimizin son demlerini yaşarken, sevgisiz Charlotte, bana yapmadığını bırakmadı. İyice falcı kesildi başıma ve bana kuş da köpek de alamayacağımı, beni kandırdıklarını söyledi! Gıcık mısın sen? Ne diye yıkıyon hayallerimi?! Biz bi de bunla aynı otobüs, minibüs falan yapıyoruz, nedense yani bi daha da binmem, tam yürüyoduk yolun ortasında, otobüsle karşı karşıya kaldık ve kendisi beni kenara çekerken ''Ölme dilo!'' diye feryat etti. Sağol be, ölmem iyi peki. Bi süre sonra otobüslerin egzost dumanları arasında boğulurken ben öksürmeye başladım, astımım var da biraz azcık. Arkadaşın tepkisi ''Dilo ölüyo musun?'' olunca tabi artık iyice tepemin tasını attırdı. Bi de ''Bloguna hiç yazmamışsın, yeğenine ilk hediyeyi Charlotte seçti diye'' demesin artık yani yazıcağım vardıysa da artık kalmadı, yıok.

İşte böyle, eğlenceli bi gündü ya, seviyorum ben bizi, bi de ben pozitifmişim, hep gülermişim, bi de arkadaşlarım çok seviyolarmış beni, bi de lisede mutluymuşum, tarotu da pek sevmişim.

Peki ya, çünkü biz hep güleriz, diyenler bile ağlıyorsa hakkım değil mi benim de ağlamak?

Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden
Sakın utanma
Ağlamak öfke delice nefret
Doruklarda aşk doyumsuz sevinç
Kahreden keder kısaca hayat
Ve nefesindir, ve nefesindir
Ağlamak şu geçici dünyada
Herşeye rağmen varolmak demek
Ağlamak yaşanan binlerce duygu
İnsanca coşkunun güzel bir şeyidir
Ağlamak senin kara dünyada
Hala sevdiğin ve hissettiğin
Tüm güzelligin ve çirkinliğinle
Var olduğundur, var olduğundur

Sezen Aksu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder